• Welcome to Smashboards, the world's largest Super Smash Brothers community! Over 250,000 Smash Bros. fans from around the world have come to discuss these great games in over 19 million posts!

    You are currently viewing our boards as a visitor. Click here to sign up right now and start on your path in the Smash community!

The Finnish Topic (Power Rankings in separate topic)

VilNess

Smash Champion
Joined
Jul 19, 2004
Messages
2,603
Location
Finland
Mitä, eikö WMK tule?
parempi olis tulla, niin saadaan vihdoin se meidän tiimi kuntoon.
Noh voinhan mä liittäytyä jonkun muunki kanssa, tosin Masa saattaa tulla myös niin sitten yritetään masan kans.

Thomaz: Your post reminds of your avatar/signature. I could imagine a dog m aking that face during... HUH? ;)


Potti tulee, JES!

Kunujakoon sii Minä, Coco, Potti ja Julle!
JYRÄÄÄÄÄ!
EDIT: sori ,se olikin pallokissa, PALLOKISSAN KANS VOITTOON! :D

onneksi Ijuka on tulossa vielä niin saadaan tiukkaa vääntöä fox ditoilla.

hehee ootan innolla tätä turnausta.
 

TelpeFion

Smash Lord
Joined
Aug 25, 2004
Messages
1,203
Location
Helsinki, Finland
En pääse paikalle. Minä tein aloitteen, joka lopulta synnytti tämän turnauksen. Lisäksi päätin ajankohdan. Silti en pääse paikalle.

DigiExpo-viikonloppuna pidän meillä pienen turnauksen, vähän viimevuotiseen tapaan.
 

NHJ

Smash Journeyman
Joined
Aug 30, 2005
Messages
247
Location
Kajaani,Finland
joo kyllähän turnaus kiinnostaisi mutta niin huonolle ajan kohdalle sattuu että meikää ei varmaankaan tulla näkemään no sit WMK:n luona :p
 

heplo

Smash Cadet
Joined
Jun 29, 2006
Messages
57
En pääse paikalle. Minä tein aloitteen, joka lopulta synnytti tämän turnauksen. Lisäksi päätin ajankohdan. Silti en pääse paikalle.

DigiExpo-viikonloppuna pidän meillä pienen turnauksen, vähän viimevuotiseen tapaan.
Minä päivänä/päivinä ajattelit? Minkäslaiset nämä viimevuotiset pelit sitten olivat? Jotain erikoista luvassa?

Kuulostaa todella kiintoisalta. Expoon saatan olla menossa, ja mielelläni piipahtaisin WMK:n luona pelailemassa, jos se vain sopii.

<heplo> WMK siis ilmeisesti ptiää turnauksen
<heplo> Mitä on luvassa?
<MasterTK> homopornoa
<MasterTK> ja appelsiinejä

:laugh: :laugh:
 

VilNess

Smash Champion
Joined
Jul 19, 2004
Messages
2,603
Location
Finland
Homopornoa ja appelsiiniä?

Mulla olis kyllä muutama hyvä kuva/videotodiste siitä mitä TK:n turnaus on.

Nicoa yritetään suostuttaa ylös pitsanpalalla ja Tabsa tunkee patonkia väkisin suuhun

hmmhmm ? :p
 

TelpeFion

Smash Lord
Joined
Aug 25, 2004
Messages
1,203
Location
Helsinki, Finland
Repesin TK:n kommentille. Karjalanpiirakoita ei sovi unohtaa.

Turnaus ei tulisi olemaan mikään kovin iso, paikalla varmaan minä ja Metsälästä pari muuta, Kajaanista tulevat (TK, Nico, Julle ja Nikke), Ijuka, sekä udikku ja KVF mikäli nyt tulevat. Viime vuonna oli 9 pelaajaa, mitään fantastisen suurta määrää en taida ottaa mutta ensin olisi kiva tietää keitä ylipäätään kiinnostaa.

Kun Kajaanin porukka kerran on koko viikonlopun paikalla, ajattelin että voitaisiin jopa tehdä niin, että pelattaisiin perjantaina tiimiturnaus ja lauantaina singlesit. Kaavailin 2 € maksua turnauksiin, ja mikäli hirveätä vastustusta ei tule, tulee näin myös tapahtumaan.

Sään salliessa (hm, unohtakaa) pelataan varmaan taas jonkinlainen jalkapallo-ottelu, Metsälä vastaan Kajaani & Kaverit-tyyliin. Lisäksi meillä yleensä pelataan Ijukan vastustelusta huolimatta myös jotain muita pelejä kuin SSBM:ää.

Riippuen siitä, millaista itse DigiExpo-messuilla on, ei meillä välttämättä ehdi olla kovin kauaa ellei yövy meillä tai lähistöllä. Voin majoittaa jonkin verran väkeä, mutten esim. kymmentä henkeä. TK:lle on jo varattu paikka, muita paikkavarauksia käsittelen suhteessa siihen, milloin minulle kerrotaan asiasta ja siihen, miten kaukaa kyseinen henkilö tulee.

Messuilla saattaa olla SSBM-turnaus, onhan kahtena edellisvuotenakin ollut. Nyt tosin Wii on pelattavana messuilla, joten GC ei enää tulee olemaan hirveän merkittävässä asemassa. No, turnausta messuilla ei kannata jättää pois suunnitelmista, viime vuonna paikalla olleet näkivät SSBM:n huikean vetovoiman. Esim. Zelda Twilight Princess oli pelattavana, lukuisien uusien/julkaisemattomien GC- ja DS-pelien lisäksi, ja mikä peli kiinnosti osastolla ylivoimasesti eniten? SSBM tietenkin.
 

MasterTK

Smash Apprentice
Joined
Aug 15, 2005
Messages
172
Location
Tampere, Finland
joo kyllähän turnaus kiinnostaisi mutta niin huonolle ajan kohdalle sattuu että meikää ei varmaankaan tulla näkemään no sit WMK:n luona :p
Tämä nykyinen päivämäärä turnaukselle on paras mahdollinen osallistujien kannalta ja muita vaihtoehtoja ei edes muutenkaan ole. Sitä paitsi kyllä sinua tullaan näkemään, turha yrittää mitään.

Nyt voisi jo laittaa tänne näitä mahdollisia turnausten aikatauluja. Mihin aikaan porukkaa tulee perjantaina? Ijuka tulee jo alkuviikosta ja S-Joen porukka tulee perjantaina heti aamusta, mutta entäs muut?

Perjantaina, kun porukkaa alkaa olla kasassa siinä iltapäivällä, niin aloitetaan varmaan taas sillä kunujaollisella-crew turnauksella.(ihme nimi >_>) Johon osallistuminen maksaa vain yhden euron per lärvi, kuten viimeksikin.

Illemmalla ehditään sitten varmasti ottaa se kauan odotettu tiimiturnaus, johon ajattelin maksuksi kahta euroa. Ei kannata säihkähtää, jos vielä ei ole tiedossa kenen kanssa pelaisi, sillä paikalta varmasti löytyy pelaajia tiimikavereiksi. Julle on vapaana poijjat! ;)

Lauantaina on sitten Low-tier singles(maksu 1e) ja tietenkin se paras ja tärkein turnaus, eli Singles, jossa maksuna on sitten se 3e.

Pidetään maksut alhaisina, niin ei tarvitse ainakaan niiden vuoksi kenenkään jäädä pois mistään turnauksesta. Voittaja saa kuitenkin ihan OK-summan mieltä lämmittämään, eivätkä kakkonen ja kolmonenkaan jää ihan näppejä nuolemaan.

Väliajoilla voidaan sitten ottaa kaikenlaisia "pelleily"-turnauksia, jos vain ehditään. Eiköhän me taas jotain muikahtavaa saada aikaiseksi.

Mitä mukaan turnaukseen?

- Rahaa (turnausmaksuihin ja tietenkin myös ruokiin, jos haluaa syödä jotain)
- Makuupussi/peitto/mitä vain haluat, sekä makuualusta. En ole varma paljonko saan patjoja tuotua paikalle, tosin on niitä ainakin enemmän kuin viimeksi. Vilness taisi varata itselleen sen ylimääräisen sängyn? Todennäköisesti saan vielä toisenkin ylimääräisen sängyn turnaukseen mennessä, joten joku voi nukkua myös siinä.
- Cuben-ohjain luonnollisesti
- Kameroita, jos löytyy. Tosin videot kuvataan tällä kertaa oikeilla videokameroilla suoraan koneelle.
- Kertakäyttöisiä astioita(haarukoita, lusikoita, lautasia), jos vain mahdollista. Koitan hankkia niitä paljon täksi kerraksi, jotta ei tule tiskaamista ollenkaan, mutta ottakaa omiakin, jos kesken loppuu.
- Muita tavaroita, joita uskot tarvitsevasi
- Hyvä mieli

Ilmoittakaa nyt ajoissa sitten ne tuloajat, jotta osaan järjestää kyytejä hakemaan teidät asemalta. Koittakaa saapua mieluiten perjantaina siinä iltapäivään mennessä. Kyydityksistä ei tarvitse murehtia. Kaikki haetaan ja viedään asemalle, joten siitä ei tule ongelmia.

Ja KVF tekee kaikkensa päästäkseen mukaan! Jos sinulla on kerran lomaa muutenkin, niin ei muuta kuin juna-/lentoaikatauluja selvittelemään. :)
 

VilNess

Smash Champion
Joined
Jul 19, 2004
Messages
2,603
Location
Finland
Hahaa, kiitos infosta!

Korjaa se Vilness taisi varata itselleen sen ylimääräisen sängyn? "

Tällä: "Vilness varasi itselleen sen ylimääräisen sängyn!"

:D mut niin se vaan on.
Oletan että kunujakoa varten saadaan 25, tai ainakin 20.

Teen parhaani että saan Jullen ja pallokissan kunujaon tiimiin, mieluiten Cocokin mikäli hän ei päädy jakajiin O_o

Turnausmaksut kuulostaa hyvältä,
onko tiimi 2€ per tiimi vai 2€ per naama?


Sellanen ns. pelleturnaus että Kajaani vastaan muut tai pohjoissuomi vastaan etelä suomi riippuen kuinka paljon pelaajia on mistä kotoisin.
Se kävisi nopeasti koska ei tarvi ottaa kuin "yksi matsi" (jossa on monta matsia mutta silti)
eikä turnausrahaa tarvittaisi, tämä olisi "kunnia"palkinto ;)
tai ehkä häviäjiä voisi nakittaa tiskihommiin :p

Me tullaan Masan kans joko torstai illalla tai perjantai päivällä. Juna vai auto ei ole vielä selvenny.

Kerrotko TK miten paljon listasta osallistujia on mistä päin, tietäis saako tota toista crew turnausta toimimaan.
 

Samochan

Smash Master
Joined
Jun 2, 2006
Messages
3,450
Location
I'm in your house, dsmashing your tv
Äygh, joku agressiivisella pelitavalla tiimissä pelaava hyvä pelaaja (joka siis lahtaa porukkaa paljon riippumatta tilanteesta) mun kaa tiimiin, kun coco ei taidakaan osallistuu tiimiturnaukseen. >_>; Saman tien low tiersiin jos sopii. Vili? Ijuka? Joku?
 

VilNess

Smash Champion
Joined
Jul 19, 2004
Messages
2,603
Location
Finland
Low tiers tiimit jätetään välistä, ellei ole RUTKASTI ylimääräistä aikaa, mitä epäilen.
Se ei ole niin mielenkiintoinen, crewsit on hauskempia.
 

NHJ

Smash Journeyman
Joined
Aug 30, 2005
Messages
247
Location
Kajaani,Finland
Hei äijjät jos mun mopo on kunnossa niin sitten pääsen Tiimeihin ja Singlessiin Joo mutta btw samo sanos sille cocolle että naama kiinni ja sen o mun tiimi kaveri ok? :D ja yks raha matsi on jo sovittu että lisää vaan ehottelee että pääsen teidän massit viemää :p|Wmk minäkin voisin varata paikan luotasi sitten jos suinkin mahdollista ellen pääse tätini luo yöksi
 

Samochan

Smash Master
Joined
Jun 2, 2006
Messages
3,450
Location
I'm in your house, dsmashing your tv
Hei äijjät jos mun mopo on kunnossa niin sitten pääsen Tiimeihin ja Singlessiin Joo mutta btw samo sanos sille cocolle että naama kiinni ja sen o mun tiimi kaveri ok? :D ja yks raha matsi on jo sovittu että lisää vaan ehottelee että pääsen teidän massit viemää :p|Wmk minäkin voisin varata paikan luotasi sitten jos suinkin mahdollista ellen pääse tätini luo yöksi
Sori, mut mä oon kysyny sitä ekana, eli jos se tulee tiimeihin niin se tulee minun kanssa. Muutenkin ennalta-sovittu juttu, mulla on etuoikeus olla sen tiimikaveri. ;P Ja en mä sua vastaan mitään rahamatsii oo ottamassa tiemmä, kysy mertiltä, jos siis sitä meinasit. >_>
 

MasterTK

Smash Apprentice
Joined
Aug 15, 2005
Messages
172
Location
Tampere, Finland
Hei äijjät jos mun mopo on kunnossa niin sitten pääsen Tiimeihin ja Singlessiin Joo mutta btw samo sanos sille cocolle että naama kiinni ja sen o mun tiimi kaveri ok? :D ja yks raha matsi on jo sovittu että lisää vaan ehottelee että pääsen teidän massit viemää :p|Wmk minäkin voisin varata paikan luotasi sitten jos suinkin mahdollista ellen pääse tätini luo yöksi

Tuolta jätkältä sitä ei ainakaan itsevarmuutta puutu. :laugh:
 

VilNess

Smash Champion
Joined
Jul 19, 2004
Messages
2,603
Location
Finland
Huhhelihei!

Lisää tosiaan TK listaan Masa, koska hänkin on tulossa. Ja me ollaan sit tiimissä, jonka nimi on
"Roin Suckamakkarat."

edelleen, 1 vs 1 crew battle, näyttäis olevan kajaani vs. muu suomi! onkx muut messissä?
 

MasterTK

Smash Apprentice
Joined
Aug 15, 2005
Messages
172
Location
Tampere, Finland
Hieno homma, että Masakin pääsee! Nyt on jo useampi tiimejä varmistettu. Team-Hups, Team-partakone, Roin Suckamakkarat... >_>


Katsokaas mitä bongasin IRC-gallerian Smash-osastolta o_O

11.10.06 13:52 <naksufaksu> onko tästä pelistä olemassa mitää turnajaisia missää? ..ois nääs mukava päästä nöyryttään porukkaa:D
12.10.06 10:01 <Olensami> kajaanissa 20-22 smash turnaus että alappa tulla
12.10.06 14:25 <DuuDsoni88> jiglyhän onkin aika pirun hyvä jos sil osaa speleta silleen vittumaisesti ja tottakai rest tillä porukka lähtee mjos vain sill osuu :D joo ja tosiaan kajaaniss on turnauss 20-22 tätä kuuta porukkaa tulee aika paljon sieltä täältähelsingist ja tällee
12.10.06 14:26 <DuuDsoni88> eli senkunj yö paikkaa ettimään ja pelaamaan sen vaan voin luvata et nöyryytys jää aika hiljaseks silt osin mitä sinä meinaa ttehä :D
12.10.06 18:14 <naksufaksu> hieno homma.. meitä tullee täältä oulusta varmaa isompiki porukka sinne melee tournamentteihin.. pitääpä alkaa harjotteleen ahkerasti.. oli tossa 3 vuoden tauko pelaamisessa kunnes ostin cuben takas.


Duudsoni88 on siis Julle ja Olensami on pallokissa, mutta kuka ihme on tuo naksufaksu?
Jotain uusia pelaajia tulossa turnaukseen Oulusta, joista kukaan ei ole tiennyt? o_O
 

VilNess

Smash Champion
Joined
Jul 19, 2004
Messages
2,603
Location
Finland
Rock!
meiän tiiminimi korjataan, nyt se on "Roin suckabanaanit"

Oottakaahan vaan meidän maskottia!
 

NHJ

Smash Journeyman
Joined
Aug 30, 2005
Messages
247
Location
Kajaani,Finland
Massit tänne jne ei se mitään LISÄÄ rahaa mulle ;) joop mutta tarvitsen tiimi kaveria jos ehdin turnaukseen kuka ilmottautuu?
 

VilNess

Smash Champion
Joined
Jul 19, 2004
Messages
2,603
Location
Finland
En olis noin varma voitostas Nico ... viimeksikkin finaalin ekan roundin ottelut hävisit 3-0

:p hähä. no paikan päällä nähdään kuka sen sitten vie.
 

training_master(KVF)

Smash Journeyman
Joined
Aug 9, 2005
Messages
323
mä oon muuten tulossa noin 75% varmuudella, se riippuu ihan siitä et saanko litterat tilattua Kajaaniin ja sieltä takas. mullakaan ei sit oo tiimikaveria jos tuun, ja varautukaa paskaan peliin ku en oo pelannu kauheesti.. tuntuu et mulla on parempi captain falcon ku falco ja fox... sairasta... :D mutta soittelen varmaan sit jos oon tulossa, en vaan oo ihan varma onko mulla TK sun numeroa ?? et koita vaik tänään tai huomenna saada aikaseks laittaa se mulle vaik privana ni pystyn ilmottelee tulosta. joka tapauksessa oon myöhään siellä, lomat ku ei ala aamulla.. :(
 

training_master(KVF)

Smash Journeyman
Joined
Aug 9, 2005
Messages
323
vois kyl hakee jotain ûber loma.. :D ainut ongelma siin on et mul on pasi kurssi meneillään ja perjantai on vika päivä, ni en usko et saan kl perjantaiks... kattelin äsken juna aikatauluja ni olisin joskus kymmenen aikaan siellä jos hyvin käy, pitää hakea matka- ajan pidennystä et pääsis lähtee aikasemmin. mutta mä ilmottelen siitä viel myöhemmin että monelta oon tulossa, mutta oon tulossa joka tapauksessa :D että see you there!!
 

VilNess

Smash Champion
Joined
Jul 19, 2004
Messages
2,603
Location
Finland
matsi voittomäärissä hävisit silti.
1-2
3-0
2-3

eli
6-5

viikonloppuna nährään kuka sitten vie.
 

^^julle^

Smash Apprentice
Joined
Oct 5, 2005
Messages
124
Villness en ole varmaankaan tulossa edes turnaukseen c(: tai no TK soittele minulle millon turnaus on jos se on samaan aikaan kun toinen turnaus Goleilla niin en ole tulossa.
 

NHJ

Smash Journeyman
Joined
Aug 30, 2005
Messages
247
Location
Kajaani,Finland
Villness huomasitko että edes yritin siinä kun voitit meikät 3-0? :D muuten vaan sitten pieksin sinut :) pikku vinkki jos tuolla egoilet
 

VilNess

Smash Champion
Joined
Jul 19, 2004
Messages
2,603
Location
Finland
hä, tuosta lauseesta ei ota selkoa.

Näyttäis kyllä topiccia selailten siltä että sie se enemmän egoilet, mutta jos se mieltä parantaa niin mikäs siinä?
 

MasterTK

Smash Apprentice
Joined
Aug 15, 2005
Messages
172
Location
Tampere, Finland
Jes! KVF tulossa myös! Aivan loistavaa! Jos WMK olisi vielä päässyt , niin sitten olisi ollut kaikki parhaista parhaimmat mukana. :) No, kaikkea ei voi saada, kyllä me silti saadaan kunnon turnaus pystyyn.

Ja Jullella taas myöhäinen sytytys.. Kyllä te sieltä #¤%"#&% mulukkujen Getonlinesta pääsette tulemaan turnaukseen. Nico ja Nikkekin on tulossa, joten tulet niiden kanssa.

KVF ilmeisesti sai numeroni jo WMK:lta? Soittele sitten kuulumiasi tulemisesta, niin voidaan hakea sinut. Pitäisi varmaan pitää se tiimiturnaus ihan illalla, jotta KVF pääsee myös siihen?
On se vaan kova poika pelaamaan, vaikka toista aina väittääkin.:psycho:
 

VilNess

Smash Champion
Joined
Jul 19, 2004
Messages
2,603
Location
Finland
WMK, vielä ehdit muuttaa suunnitelmas ja tulla turnaukseen. Nyt sais vihdoin kaikki suomen huiput saman katon alle O_o

EDit: hei onko tuo Juha joka on tulossa se legendaaarinen mario/doc joka rollspämmää ja hyökäää vaan viitalla ja eteenpäin smashilla?
Jos on niin ROCK!
 

MasterTK

Smash Apprentice
Joined
Aug 15, 2005
Messages
172
Location
Tampere, Finland
EDit: hei onko tuo Juha joka on tulossa se legendaaarinen mario/doc joka rollspämmää ja hyökäää vaan viitalla ja eteenpäin smashilla?
Jos on niin ROCK!

Sepä juuri. Valmistaudu tappioon. :laugh:

Ja Julle juuri ilmoitti, että tuo aiempi sen postaus on pelkkää paskaa ja joku muu oli vain kirjoittanut sen hänen tunnuksillaan. Toisinsanoen: Julle on siis paikalla koko ajan, eikä missään persereikien getonlinessa. Asiaa..
 

NHJ

Smash Journeyman
Joined
Aug 30, 2005
Messages
247
Location
Kajaani,Finland
niin jullen accountti oli jääny tähän minun koneelleni ja luulin että omani on niinkun. Joo mutta Tommi minä ilmoittelen että pääsenkö turnaukseen juha ei ole kuulema tulossa ja nikestä en ole varma minäkin tulen jos tulen.
 

MasterTK

Smash Apprentice
Joined
Aug 15, 2005
Messages
172
Location
Tampere, Finland
niin jullen accountti oli jääny tähän minun koneelleni ja luulin että omani on niinkun. Joo mutta Tommi minä ilmoittelen että pääsenkö turnaukseen juha ei ole kuulema tulossa ja nikestä en ole varma minäkin tulen jos tulen.
No, se nyt on paskan hailee tuleeko Juha vai ei.:laugh: Enhän muutenkaan edes listannut sitä varmasti tulevien joukkoon.

Päivitin vähän listaa:

MasterTK
Julle
Nico (ei mukana koko ajan)
tebs
Vilness
tabsa
viluski
Samochan
Coco
Peki
Ijuka
Pallokissa
Potti
Tervis
Best
Uber
Sick
Joku Seinäjokelainen, en muista nyt nimeä
Udikku
Heikki
Zoukka, eli Tuomas
Tumi
Masa
KVF
Dädä, vai mikä lie
Aleksi

Sitten muita epävarmoja vielä:

- Vortex
- Joku Potin kaveri
- Nikke
- Perseenasukki
 

VilNess

Smash Champion
Joined
Jul 19, 2004
Messages
2,603
Location
Finland
Pelkäätkö mahdollista häviötä NHJ?
senku tulet paikalle, kavereitten kans on hauskempaa ku netissä nysvääminen!

HEI OULULAISET!

huomenna olen. 16:00 - 19:00 aikoihin oulussa autolla, tuli tehtävä ajaa auto tampereelta roihin, olen just lähössä junalla tampereelle:

Coco ja Samochan:

älkää ihmetelkö jos soitan teille huomenna ja kysäisen lepopaikkaa/smash tuokiota :)
en ehdi katsella nettiä enempää siis odottakaa soittoa. TK.lta saan varmaan teidän numeron.
älkää käsittäkö väärin, en ole jäämässä yöksi.
huomiseeen!
 

TelpeFion

Smash Lord
Joined
Aug 25, 2004
Messages
1,203
Location
Helsinki, Finland
Valitettavasti todennäköisyys sille, että tulisin on 0 % eikä se siitä mihinkään muutu. Tulkaa kaikki DigiExpoon 3.-5.11. ja RautaNyrkki 7:ään 1.-3.12.
 

VilNess

Smash Champion
Joined
Jul 19, 2004
Messages
2,603
Location
Finland
Ehkäpä tulen RN 7.aan ?

Digiexpö jää välistö koska on keikkaa ja matkat tulis liian kalliiks.

Tulin just Oulusta autolla ja tuli smashattua 3½ tuntia Cocon, Samon ja Pekin kans.
hauskaa oli, jeejee!

Hienoimpia juttuja:
Peki Doc combo: dthrow -> phantom Fsmash.
VilNessin fox päätti counterpickata 2-3 häviön jälkeen dreamland 64.n Cocon peachia vastaan. Siitä tulikin 3-stock mun voitoksi O_o siinä tuli muistaakseni 4-5 uairia ja sit joku ihme "chillin" bairitus->shine.

Mariolla tuli hauskoja comboja kans peachia vastaan, yhdessä oli n. 4 Fairia!
Toinen oli viitta-> wavedash viitta ja eteenpäin smash finisher :p

Cocon G&W ounas mun foxia >_>
Kukaan ei voittanut millään hahmolla Nessiäni, jeejee!
Mulla on suomen huonoimpia Ganoneja, tosin en tiiä onko WMK:lla vieläkin huonompi :p

Muistatteko muuta?
ai niin viimeinen matsi oli 2vs2 joka päättyi star jacketiin :psycho:

Muista Coco käyttää grabia enemmänkin. Voitit mun bowserin GWllä kun aloit käyttään sitä.
 

VilNess

Smash Champion
Joined
Jul 19, 2004
Messages
2,603
Location
Finland
Sivut oli kiinni niin kukaan ei vissiin lukenu tätä vielä.

Anyway, me tullaan 90% varmuudella Masan kans huomisen bussilla, eli ollaan siellä n. 21:15 Torstai iltana bussiasemalla. Soitan sulle TK vielä tosta.

Vieläkö joku haluaa ottaa Money matcheja?
 
Top Bottom