KEWB
Smash Apprentice
I'll agree with you on that for sure. I mean it's not bad if you want just one or two, but if you're collecting them at $13 a pop then that adds up REALLY quickly.Another thing I don't like about Amiibos is the price. I'd much prefer it if it was $5.99, but if it costs over $4 to manufacture one, then I can understand.
That being said I was just looking at the figures I have at the moment lined up and realized that if I just had Kirby I would have the original 8. Nintendo, why you gotta be such evil tempting b******s?