Storm Gaming League is back to present:
Project Storm 3
(insert awesome logo)
Visit the following website for Rules, Registration, Schedule and Prize information:
http://www.stormgamingleague.com
Date:
March 19-21, 2010
Location:
Speed Park Motorsports
201 Fentress Blvd
Daytona Beach, FL 32114
Friday
DDR/ITG Qualifying - 5:00pm
DDR Supernova 2 Tech - 5:00pm
SNES Ultimate Gamer Challenge - 6:00pm
Saturday
DDR Supernova 2 Tech Finals - 12:00pm
DDR Extreme Tech - 12:00pm
In the Groove 2 Tech - 12:00pm
Super Street Fighter II Turbo: HD Remix (PS3) - 1:00pm
Tatsunoko vs Capcom (Wii): 1:00pm
Marvel vs Capcom 2 (Dreamcast) - 1:00pm
Street Fighter IV (XB360) - 3:30pm
Tekken 6 (PS3) - 3:30pm
BlazBlue (PS3) - 6:00pm
Guilty Gear XX Accent Core Plus (PS2) - 6:00pm
Sunday
DDR Extreme Tech Finals - 12:00pm
In the Groove 2 Tech Finals - 12:00pm
Super Smash Bros Brawl (Wii) - 1:00pm
Super Smash Bros Melee (Gamecube / Wii) - 1:00pm
Visit the following website for Rules, Registration, Schedule and Prize information:
http://www.stormgamingleague.com
-----
Tournament Hosts:
DDR Extreme - David Berke / D-K0dE
DDR Supernova 2 - Chris Courtney / CBoZ
In the Groove 2 - Christopher Austin / Soul
DDR/ITG TO Assistants - Leon Brunson / Funsize Twix, Samuel Lawson / Gradius VI
Super Street Fighter II Turbo: Lee Ross / Reflexx
Tatsunoko vs Capcom: Eligio Harris / K!NG
Marvel vs Capcom 2: Kevin Consunji / K.C.
Street Fighter IV: Alex Jebailey
Tekken 6: Charlie Nuzum / Sjinzero
BlazBlue: Antonio Del Valle / Huggy Bear
Guilty Gear XX Accent Core: Jerome Tompkins / Romey
Super Smash Bros Brawl: TBA
Super Smash Bros Melee: TBA
-----
Equipment Needed:
(Specify Unlocks, Cords, etc)
TV - Tyger (3), Lar, Charlie, SGX, Jebailey
Wii - Tyger (Component), KBToyz, Lexie
Gamecube - Tyger, Madandy, Lar
PS3 - Tyger, Charlie, SGX
360 - Tyger, Jebailey
PS2 - Tyger
Dreamcast - Lar, Sox, Eligio
SNES - Lar, JonJon
STHD - Tyger, Sox
MVC2 - Eligio, Sox
SF4 - Tyger, Jebailey
TKN6 - Tyger, Charlie, SGX
BlazBlue - Tyger, Lar (360)
GGXX - Tyger
Brawl - Tyger, KBToyz, Lexie
Melee - Tyger, Lar, Madandy
Registered Attendees:
Please register here: http://stormgamingleague.com/?page_id=5
Street Fighter 4
Justin Denning / SonGohanX (Myrtle Beach, SC)
Alex Jebailey (Orlando, FL)
Mavrick (Daytona Beach, FL)
Thomas Daley / Spektrum (Jacksonville, FL)
Kevin Johnson / Kelenjo Fox (Jacksonville, FL)
Tarik / Birdman (Port Orange, FL)
Antonio Del Valle / Huggy Bear (Daytona Beach, FL)
Grant Patterson / Everyday Legend (Daytona Beach, FL)
Tekken 6
Justin Denning / SonGohanX (Myrtle Beach, SC)
Charlie Nuzum / Sjinzero (Jacksonville, FL)
Mikey Dros / GuileMike (Tallahassee, FL)
Maria Carrington / RiA (Orlando, FL)
Ruben Moliere / The One (Orlando, FL)
Jason Swan / Master Roy Lee (Daytona Beach, FL)
Durrell Austin / Dee (Jacksonville, FL)
Godfrey Williams / N.O. (Jacksonville, FL)
Terrance Keller / TuNK (Jacksonville, FL)
Kevin Consunji / K.C (Jacksonville, FL)
Lee / Reflexx (Jacksonville, FL)
Rocky Jarrell / J-Rockinator (Jacksonville, FL)
Binah / Dark Lord Dessel (Daytona Beach, FL)
Fridelle Stokes / Black Friday (Jacksonville, FL)
Tatsunoko vs Capcom
Binah / Dark Lord Dessel (Daytona Beach, FL)
Matt Slocumb / hellsoldierx15 (Gainesville, FL)
Dan Hartman / RaiDan (Port Orange, FL)
Antonio Del Valle / Huggy Bear (Daytona Beach, FL)
Grant Patterson / Everyday Legend (Daytona Beach, FL)
Corey / Saetan (Jacksonville, FL)
Project Storm 3
(insert awesome logo)
Visit the following website for Rules, Registration, Schedule and Prize information:
http://www.stormgamingleague.com
Date:
March 19-21, 2010
Location:
Speed Park Motorsports
201 Fentress Blvd
Daytona Beach, FL 32114
Friday
DDR/ITG Qualifying - 5:00pm
DDR Supernova 2 Tech - 5:00pm
SNES Ultimate Gamer Challenge - 6:00pm
Saturday
DDR Supernova 2 Tech Finals - 12:00pm
DDR Extreme Tech - 12:00pm
In the Groove 2 Tech - 12:00pm
Super Street Fighter II Turbo: HD Remix (PS3) - 1:00pm
Tatsunoko vs Capcom (Wii): 1:00pm
Marvel vs Capcom 2 (Dreamcast) - 1:00pm
Street Fighter IV (XB360) - 3:30pm
Tekken 6 (PS3) - 3:30pm
BlazBlue (PS3) - 6:00pm
Guilty Gear XX Accent Core Plus (PS2) - 6:00pm
Sunday
DDR Extreme Tech Finals - 12:00pm
In the Groove 2 Tech Finals - 12:00pm
Super Smash Bros Brawl (Wii) - 1:00pm
Super Smash Bros Melee (Gamecube / Wii) - 1:00pm
Visit the following website for Rules, Registration, Schedule and Prize information:
http://www.stormgamingleague.com
-----
Tournament Hosts:
DDR Extreme - David Berke / D-K0dE
DDR Supernova 2 - Chris Courtney / CBoZ
In the Groove 2 - Christopher Austin / Soul
DDR/ITG TO Assistants - Leon Brunson / Funsize Twix, Samuel Lawson / Gradius VI
Super Street Fighter II Turbo: Lee Ross / Reflexx
Tatsunoko vs Capcom: Eligio Harris / K!NG
Marvel vs Capcom 2: Kevin Consunji / K.C.
Street Fighter IV: Alex Jebailey
Tekken 6: Charlie Nuzum / Sjinzero
BlazBlue: Antonio Del Valle / Huggy Bear
Guilty Gear XX Accent Core: Jerome Tompkins / Romey
Super Smash Bros Brawl: TBA
Super Smash Bros Melee: TBA
-----
Equipment Needed:
(Specify Unlocks, Cords, etc)
TV - Tyger (3), Lar, Charlie, SGX, Jebailey
Wii - Tyger (Component), KBToyz, Lexie
Gamecube - Tyger, Madandy, Lar
PS3 - Tyger, Charlie, SGX
360 - Tyger, Jebailey
PS2 - Tyger
Dreamcast - Lar, Sox, Eligio
SNES - Lar, JonJon
STHD - Tyger, Sox
MVC2 - Eligio, Sox
SF4 - Tyger, Jebailey
TKN6 - Tyger, Charlie, SGX
BlazBlue - Tyger, Lar (360)
GGXX - Tyger
Brawl - Tyger, KBToyz, Lexie
Melee - Tyger, Lar, Madandy
Registered Attendees:
Please register here: http://stormgamingleague.com/?page_id=5
Street Fighter 4
Justin Denning / SonGohanX (Myrtle Beach, SC)
Alex Jebailey (Orlando, FL)
Mavrick (Daytona Beach, FL)
Thomas Daley / Spektrum (Jacksonville, FL)
Kevin Johnson / Kelenjo Fox (Jacksonville, FL)
Tarik / Birdman (Port Orange, FL)
Antonio Del Valle / Huggy Bear (Daytona Beach, FL)
Grant Patterson / Everyday Legend (Daytona Beach, FL)
Tekken 6
Justin Denning / SonGohanX (Myrtle Beach, SC)
Charlie Nuzum / Sjinzero (Jacksonville, FL)
Mikey Dros / GuileMike (Tallahassee, FL)
Maria Carrington / RiA (Orlando, FL)
Ruben Moliere / The One (Orlando, FL)
Jason Swan / Master Roy Lee (Daytona Beach, FL)
Durrell Austin / Dee (Jacksonville, FL)
Godfrey Williams / N.O. (Jacksonville, FL)
Terrance Keller / TuNK (Jacksonville, FL)
Kevin Consunji / K.C (Jacksonville, FL)
Lee / Reflexx (Jacksonville, FL)
Rocky Jarrell / J-Rockinator (Jacksonville, FL)
Binah / Dark Lord Dessel (Daytona Beach, FL)
Fridelle Stokes / Black Friday (Jacksonville, FL)
Tatsunoko vs Capcom
Binah / Dark Lord Dessel (Daytona Beach, FL)
Matt Slocumb / hellsoldierx15 (Gainesville, FL)
Dan Hartman / RaiDan (Port Orange, FL)
Antonio Del Valle / Huggy Bear (Daytona Beach, FL)
Grant Patterson / Everyday Legend (Daytona Beach, FL)
Corey / Saetan (Jacksonville, FL)